Książki o ziołolecznictwie, które z nich są godne uwagi?

Książki o ziołolecznictwie, które z nich są godne uwagi?

Ziołolecznictwo, czyli po prostu fitoterapia przeżywa prawdziwy renesans popularności. Pandemia koronawirusa wzmocniła zainteresowanie naturalnymi metodami leczenia, czyli m.in. fitoterapią czy stawianiem baniek. Wykorzystywanie ziół w różnorodnych dolegliwościach wymaga wiedzy i doświadczenia. Które książki są pomocne w nabywaniu wiedzy o ziołolecznictwie?

Subiektywny ranking książek o ziołolecznictwie, które warto mieć w swojej bibliotece

W księgarniach internetowych można znaleźć mnóstwo książek o ziołach i ziołolecznictwie. Które rośliny lecznicze warto mieć w swojej domowej apteczce, a które lepiej dodać do kulinarnych przepisów? Na te i inne pytania odpowiedzi można znaleźć w dobrych książkach o ziołolecznictwie. Jednak z zanim rozpoczniesz samodzielną terapię ziołami, to powinieneś zadbać o solidne podstawy, czyli zakupić poradnik, dzięki któremu nabędziesz podstawą wiedzę. W naszym zestawieniu znajdziesz dziesięć intersujących książek o ziołach i ziołolecznictwie, które warto mieć w domu.

Ziołolecznictwo W. Poprzęcki

Książka po raz pierwszy wydana w 1989 roku. W przystępny sposób (nawet dla laika) zostały w niej opisane rośliny – przekrój zewnętrzy i na jakie dolegliwości stosować. Niektóre z nich mają również podaną zawartość składników odżywczych (stan wiedzy na lata 80. XX wieku).

Ziołolecznictwo A.Cz. Klimuszko

Dla wielu fitoterapeutów jest to must have przewodnik po świecie roślin. Choć została napisana w latach 80. XX wieku, to nadal jest aktualnym źródłem wiedzy dla wszystkich osób, które chcą wykorzystywać zioła do naturalnego leczenia. Książka zawiera szczegółowe opisy produktów na bazie ziół oraz sposobów przechowywania roślin.

Ziołolecznictwo. Poradnik dla lekarzy

Poradnik dla lekarzy napisany przez lekarzy i farmaceutów w latach 80. XX wieku. Z tej pozycji można dowiedzieć się również m.in. o interakcjach leków z ziołami.

Ziołolecznictwo Ojców Bonifratów

Poradnik jest kwintesencją wiedzy z ziołolecznictwa Ojców Bonifratów. W tej książce można znaleźć m.in. gotowe receptury na mieszanki na różnorodne dolegliwości, zalecenia dietetyczne, a nawet zalecenia, jak dłużej zachować dobre zdrowie fizyczne i psychiczne.

Ziołolecznictwo i leki roślinne

“Szybkie wyczerpanie poprzednich wydań tej książki dowodzi, że była ona potrzebna. Leki roślinne odzyskują dziś prawo obywatelstwa w medycynie naukowej. Okres zaniedbania leków roślinnych na początku XX wieku spowodowany był oszałamiającymi wprost postępami w dziedzinie syntezy środków organicznych.” Książka ta mimo swoich niewielkich gabarytów jest syntezą wiedzy z zakresu ziołolecznictwa.

Ziołolecznictwo ludowe

“Wiadomości o leczniczych właściwościach roślin człowiek przekazywał z pokolenia na pokolenie, wzbogacając swą wiedzę z upływem czasu. Wspaniały rozwój badań nad lekami, notowany w ostatnich latach, nie wyeliminował surowca roślinnego z farmakologii. Nie zastąpiły go również liczne leki syntetyczne powstałe w laboratoriach chemicznych. W skład wielu produkowanych lekarstw w dalszym ciągu wchodzą rośliny wytwarzające silnie działające ciała czynne. Ziołolecznictwo ludowe pozostało skarbnicą wielowiekowych przekazów o leczniczym działaniu roślin. Współczesna medycyna przejęła z niego wiele ziół.” W tej publikacji można znaleźć wiele cennych informacji o ludowym ziołolecznictwie.

Ziołolecznictwo Ojców Bonifratrów dla kobiet

Bolesne miesiączki, problemy z płodnością, czy mięśniaki macicy – te i inne kobiece dolegliwości utrudniają codzienne funkcjonowanie wielu kobietom. Poradnik zawiera ponad 400 lat doświadczenia Ojców Bonifratrów z zakresu ziołolecznictwa, wzbogacony jest o współczesną wiedzę medyczną i z zakresu psychologii.

Ziołolecznictwo Ojca Grzegorza Sroki. Historia życia słynnego zielarza zakonnego

Poradnik Ziołowy Ojca Grzegorza cieszył się bardzo dużą popularnością wśród czytelników (nakład ponad 1mld egzemplarzy). Ziołolecznictwo Ojca Grzegorza Sroki, to nie tylko poradnik z zakresu fitoterapii, lecz również książka kulinarna, w której można znaleźć ciekawe przepisy z wykorzystaniem ziół.

Ziołolecznictwo. Tradycja i przyszłość

Autorem tej pozycji jest prof. dr. hab. Jerzy Lutomski, który w ciekawy i nowatorki sposób przedstawia stosowanie ziół na różnorodne dolegliwości. W książce można znaleźć również informację, jakie witaminy i składniki mineralne mają poszczególne zioła.

Zioła polskie. Wykorzystanie lecznicze, …

Idealna jako pierwsza pozycja z ziołolecznictwa. Rośliny opisane w przystępny sposób, dzięki temu osoby „początkujące” ,mogą poznać wiele różnorodnych roślin leczniczych.

Zioła, czyli naturalne lekarstwa z pól i ogrodów można stosować nie tylko w postaci naparów stosowanych w medycynie naturalnej. Produkty zielarskie można wykorzystywać również w kuchni – dodają aromatycznego smaku potrawą. Dlatego zioła w kuchni są produktem cenionym od wieków dodaje się je m.in. do potraw z warzyw, kasz i mąki, a nawet ciasta i ciasteczek.

Poznaj nasze zioła!

Nowość!
Nowość!
Nowość!
Nowość!
Nowość!
Nowość!
Nowość!
Nowość!
Nowość!
6,99 
7,99 16,99 
7,49 
6,99 
7,99 
-20%
11,19 
5,19 
8,99 
6,99 
5,99 18,99 
6,49 11,49 
14,99 
17,99 
13,99 
8,99 
29,99 
9,99 
37,99 
5,99 

Czytaj również:

Które zioła na dobry nastrój warto stosować?

Jak zioła mogą wpływać pozytywnie na nasze samopoczucie Zioła od wieków są wykorzystywane nie tylko [...]

Jakie zioła na problemy skórne warto stosować?

Zioła na problemy skórne Można pokusić się o stwierdzenie, że skóra jest największym organem naszego [...]

Książki o ziołolecznictwie, które z nich są godne uwagi?

Subiektywny ranking książek o ziołolecznictwie, które warto mieć w swojej bibliotece W księgarniach internetowych można [...]

Jakie zioła na włosy warto stosować?

Zioła na wypadanie i porost włosów Problem wypadających i zbyt rzadkich włosów dotyka wielu osób. [...]

Jakie zioła na kaszel warto kupić?

Czym jest kaszel i skąd się bierze? Kaszel jest bezwarunkowym odruchem fizjologicznym, który jest podstawowym [...]

Jakie zioła na anemię? Które przyprawy podnoszą poziom żelaza?

Dlaczego żelazo jest takie ważne? Żelazo jest głównym składnikiem hemoglobiny, czyli białka występującego w czerwonych [...]

Jakie zioła są skuteczne na detoks wątroby?

Dlaczego wątroba jest tak ważnym narządem? Wątroba jest jednym z większych i ważniejszych narządów w [...]

Jakie zioła są skuteczne na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi?

Czym jest cholesterol? Dlaczego podwyższony poziom jest taki groźny? Cholesterol to związek organicznych substancja lipidowa, [...]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *