O firmie

Marka


Producent naturalnych produktów ziołowych najwyższej jakości

Zgodnie z trendem panującym na rynku produktów ziołowych, ludzie coraz częściej dla poprawy zdrowia sięgają po naturalne produkty roślinne. Powodem pojawienia się tego trendu jest przede wszystkim rosnąca świadomość społeczeństwa w zakresie prozdrowotnych właściwości zasobów naturalnych. Czynnikiem determinującym jest także powszechne stosowanie chemicznych specyfików do ulepszania żywności i z tego powodu pojawia się bariera względem użytkowania wszelkich syntetycznych środków, w tym również farmaceutyków.

Wychodząc naprzeciw wymaganiom, firma Krautex wykorzystując wieloletnie doświadczenie i nowoczesny park maszynowy, postanowiła stworzyć markę „Ziółko”, która oferuje zioła pakowane od 25 g do 1 kg. Jak wykazują współczesne badania, wiele roślin wyróżnia się silniejszym działaniem kuracyjnym, niż syntetycznie pozyskiwane antybiotyki. Zasoby naturalne są również idealnym uzupełnieniem codziennej diety, a także doskonałym środkiem profilaktycznym na większość schorzeń cywilizacyjnych.

Krautex filarem i twórcą marki Ziółko

Filarem marki „Ziółko” jest Przedsiębiorstwo Handlowe Krautex zajmujące się ziołami od 1992 roku. Firma posiada certyfikowany system jakości HACCP. Jego uzyskanie wymaga spełnienia rygorystycznych norm procesowych. Tym samym otrzymujecie od nas gwarancję, że nasze produkty przestrzegają najwyższych norm jakościowych.

Niewątpliwym atutem firmy jest osobista znajomość plantatorów. Nasi stali dostawcy posiadają doświadczenie w uprawie ziół, trzymając stałą, wysoką jakość. Jesteśmy w stanie precyzyjnie wskazać, od kogo pochodzą zioła, które znajdziecie w naszej ofercie. Starannie dobieramy swoich dostawców po to, byście mieli pewność jakości naszej oferty.

Jakość


Jakość priorytetem firmy!

Zioła to zdrowie – do tych słów przykładamy szczególną uwagę. Nad wysokim standardem pakowanego materiału czuwa nowoczesne, świetnie wyposażone laboratorium zakładu. Dzięki temu zyskujecie pewność, że stosowanie naszych produktów wyjdzie Wam na zdrowie.

Wykonywane są:

  • Badania mikrobiologiczne na obecność, liczbę drobnoustrojów,
  • Analizy chromatograficzne na pozostałości środków ochrony roślin,
  • Badania na zawartość substancji czynnych, obecność zanieczyszczeń.

Pakujemy starannie wybrany towar odznaczający się najlepszymi cechami. Dostarczamy zioła wyłącznie wysokiej jakości. Zależy nam na naturalnie utrzymanym zdrowiu, dlatego dokładamy wszelkich starań, by nasze produkty wykazywały się biologiczną czystością.

Opis Regionu

Nasze zioła pozyskujemy z ekologicznie czystej Lubelszczyzny. Jest to wyjątkowy region w skali całego kraju, na terenie którego można znaleźć wyjątkowo dziewicze obszary, nieskażone jeszcze cywilizacją. Wybór tego miejsca nie jest bez znaczenia – mieliśmy na uwadze prozdrowotne właściwości roślin. Ich czystość biologiczna jest kluczowa, ponieważ obecność drobnoustrojów lub szkodliwych substancji negatywnie odbije się na ludzkim zdrowiu.

 

Lubelszczyzna – gdzie to jest?

Mając na myśli Lubelszczyznę, w praktyce możemy mówić o kilku różnych pojęciach geograficznych i historycznych. W przeszłości kraina ta nazywana była ziemią lubelską i w średniowieczu obejmowała znacznie większy obszar, niż obecnie. Współcześnie jednak region ten mieści się w granicach województwa lubelskiego, ze stolicą w Lublinie, który jest jednocześnie największym miastem regionu.

Wysoka lesistość dowodem czystości

Lubelszczyzna określana jest mianem “ekologicznie czystych terenów”. Nie jest to przesadne, na co dowodem jest m.in. wysoka lesistość tego regionu, szacowana na ok. 25%. Jest to więcej, niż średnie zalesienie całego kraju. Warto zwrócić również uwagę na fakt wyjątkowo niskiego uprzemysłowienia oraz stosunkowo niskim poziomie zanieczyszczenia środowiska naturalnego.

Największe zasoby lasów na terenie Lubelszczyzny to przede wszystkim: Puszcza Solska, Lasy Janowskie, Puszcza Sandomierska, Lasy Roztocza, Lasy Sobiborsko-Włodawskie, Lasy Strzeleckie i Lasy Kozłowieckie. Ponad 90% z nich znajduje się w strefie nizinnej, zaś średnia wieku istniejącego drzewostanu wynosi aż 65 lat.

Mając na uwadze wszystkie te cechy można śmiało stwierdzić, że region ten jest najlepszym miejscem na pozyskiwanie nieskażonych zasobów naturalnych, w tym również ziół.

Rolnictwo ekologiczne

Lokalne społeczeństwo szczególną uwagę przykłada do zagadnień ekologii. Z tego powodu na tych terenach wykształciło się unikalne w skali kraju rolnictwo ekologiczne, w którym nie stosuje się żadnych chemikaliów. W efekcie otrzymujemy nieskażone grunty oraz wody, które mają ogromne znaczenie w kontekście zagwarantowania prozdrowotnych właściwości ziół.

Sprawdzeni plantatorzy

Tradycje rolnictwa ekologicznego są kultywowane również wśród naszych plantatorów. Szczególną uwagę przykładamy do wyboru dostawców, zaś biologiczną czystość roślin sprawdzamy dodatkowo w naszym nowoczesnym laboratorium. Wszystko po to, by dostarczyć Wam wyłącznie najwyższej klasy produkty.

Lubelszczyzna – synonim troski o naturę

Na terenie Lubelszczyzny istnieje wiele form ochrony środowiska. Oś zasobów przyrodniczych stanowi rzeka Wieprza. O czystości ekologicznej regionu świadczy obecność aż dwóch parków narodowych: Poleskiego oraz Roztoczańskiego. Ponadto można wyodrębnić również 87 rezerwatów przyrody, które zajmują łącznie powierzchnię przekraczającą 12 tys. hektarów. Warto wspomnieć także o obecności 12 parków krajobrazowych, które świadczą o jakości środowiska naturalnego.