Surowce Zielarskie

Pozyskiwanie surowców

Jesteśmy przekonani o tym, że podstawą do zapewnienia najwyższej jakości produktów końcowych jest profesjonalny proces pozyskiwania surowców. Dzięki długiej historii naszej działalności, dysponujemy cennym doświadczeniem w tym obszarze. Rocznie współpracujemy z ponad tysiącem gospodarstw zielarskich i staramy się, aby z roku na rok powierzchnia upraw zielarskich rosła. Zioła skupujemy głównie w naszej okolicy, zagłębiu zielarskim gdzie mamy bezpośredni kontakt z doświadczonymi rolnikami. Jeśli tylko to możliwe, to pozyskujemy surowce uprawiane w Polsce, a gdy poszukujemy ziół bardziej egzotycznych, których nie da się uprawiać w naszym klimacie to dokładnie sprawdzamy naszych dostawców oraz wnikliwie badamy każdą dostarczoną partię.

Badania substancji aktywnych

Nasze laboratorium za pomocą metody chromatografii cieczowej jest w stanie określić zawartość substancji aktywnych oferowanych produktów. Dzięki temu możemy naszym klientom zagwarantować, że sprzedawane przez nas surowce (m.in kozłek lekarski) spełniają normy wyznaczone przez Farmakopeę Europejską.

Badania mikrobiologiczne

Celem tych badań jest zapewnienie odpowiedniej jakości mikrobiologicznej sprzedawanych przez nas produktów.  Zakres badań w naszym laboratorium obejmuje: TPC, E-coli, Salmonella, Coliforms, Enterobacterie, Pleśnie, Drożdże, Bac. Cereus.

Badania pozostałości pestycydów

Nasze przyzakładowe laboratorium jest wyposażone w odpowiednią aparaturę do badania pozostałości pestycydów w skupowanych surowcach zielarskich. Duża dynamika zmian w zakresie środków ochrony roślin używanych podczas uprawy, a także przepisów regulujących dopuszczalne poziomy pozostałości pestycydów wymaga ciągłej uwagi naszych specjalistów. Dzięki posiadaniu własnego laboratorium mamy pewność, że wszystkie oferowane przez nas produkty spełniają polskie i europejskie normy pozostałości pestycydów.

Badania fizykochemiczne

W tym zakresie jesteśmy w stanie zbadać kolor, zapach, popiół ogólny, popiół nierozpuszczalny w kwasie, zawartość olejków eterycznych, wilgotność oraz masę zasypową. Zestaw badań dobieramy w zależności od rodzaju surowca. Wyniki badań fizykochemicznych są bardzo ważnym czynnikiem mającym wpływ na to, czy kupimy dany surowiec. To właśnie dzięki badaniu zawartości olejków eterycznych, zioła takie jak mięta, sprzedawane pod naszą marką cechują się tak silnym aromatem.